Wnętrza

Do jakich wnętrz pasują ośnieżone choinki?

Choinki sztuczne ośnieżone zyskują coraz większą popularność. Ich wyjątkowy wygląd zdecydowanie wyróżnia się na tle choinek, których gałązki są zielone. Wprowadzają do wnętrza jeszcze bardziej zimową atmosferę, dzięki temu, że wyglądają jakby dopiero co były przyniesione prosto z lasu! Zarówno choinki na pniu, w których wykorzystano naturalne drewno, jak i wszystkie inne rodzaje mogą występować w wersji ośnieżonej. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy choinka ośnieżona pasuje do wnętrz w każdym stylu? Jak ubrać taką choinkę, aby codziennie cieszyć się jej przepięknym wyglądem?

Choinka ośnieżona a styl wnętrza – jak stworzyć spójne połączenie?

Wiele osób sądzi, że choinki świąteczne w takiej wersji nie pasują do każdego stylu aranżacyjnego. Oczywiście jest to sprawa, którą należy poddać indywidualnej ocenie, gdyż to przecież przede wszystkim nam ma się podobać to, jak drzewko wygląda w naszym domu czy mieszkaniu. Jednak patrząc z punktu czysto aranżacyjnego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać choinki sztuczne ośnieżone do pomieszczeń urządzonych w różnych stylach. Wręcz przeciwnie – do wielu wnętrz może dzięki temu jeszcze lepiej pasować! Gałązki nie są całkowicie białe (oczywiście takie choinki również są dostępne, jednak one prezentują się nieco mniej naturalnie), a prześwituje przez nie zieleń. Im lepszą imitację drzewek wybierzemy, tym bardziej będą się one prezentować niczym sztuczne choinki jak żywe (często do tego stopnia, że ciężko rozpoznać różnicę!). Jesteś ciekawy jak wyglądają różne modele? Rzuć okiem na ofertę sklepu E-choinki – kliknij tutaj: https://www.e-choinki.pl!

Jeśli nie ma ograniczeń, które mówiłyby, że ośnieżone choinki nie pasują do jakiegoś stylu wnętrzarskiego, co więc ma znaczenie przy doborze takiej choinki? Wszystko zależy od tego, jak się ubierzemy i na jakie dodatki się zdecydujemy. To właśnie od nich zależy ostateczny wygląd drzewka. Duża lub mała choinka sztuczna z ośnieżonymi gałązkami sama w sobie prezentuje się przepięknie i wyjątkowo dzięki dodatkowo bieli. Wysokiej jakości model wygląda bardzo naturalnie – drzewko przywodzi na myśl świąteczną wyprawę do lasu, z której wracamy z choinką nadal oprószoną płatkami śniegu. To doskonały wybór dla wszystkich, którzy naprawdę kochają zimę i zawsze z niecierpliwością czekają na pierwszy śnieg!

Choinki sztuczne ośnieżone – pomysły na ozdobienie

Choinka ośnieżona bez żadnych akcesoriów to dobry wybór, jeśli zależy nam na minimalistycznym dodatku, bez zbędnego przepychu. Takie drzewko, ozdobione np. jedynie lampkami, wygląda bardzo klasycznie, ale jest jednocześnie akcentem, który wprowadza do wnętrza ten wyjątkowy zimowy klimat. Świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach, w których już panuje bogactwo, np. glamour, nie będąc kolejnym mocnym akcentem, lub wręcz przeciwnie – w pomieszczeniach delikatnych, w których króluje minimalizm i brak intensywnych kolorów, np. w stylu boho czy skandynawskim. Tam gdzie aranżacja lubi naturalne akcenty szczególnie dobrze sprawdzą się choinki na pieńku: https://www.e-choinki.pl/8-choinki-na-pieku.

Ze względu na biel pojawiającą się na gałązkach, ciekawie prezentować mogą się ośnieżone choinki przyozdobione dodatkami wyłącznie w tym kolorze. To zdecydowanie subtelna aranżacja choinki, która z pewnością spodoba się fanom klasyki. Choinka ubrana na biało srebrno to również dość prosty wybór. Dużą popularnością cieszą także połączenia bieli ze złotem. Dwukolorowa choinka ośnieżona jest dobrym wyborem, który jest najczęściej polecany – dwa kolory prezentują się ze sobą ciekawe i stylowo, a jednocześnie nie przytłaczają pomieszczenia, gdyż nadal są dość minimalistyczne.

Jeśli chcemy zaszaleć, a w naszym salonie czy przedpokoju królują kolory, możemy dopasować choinkę do niej kolorystycznie lub… wręcz przeciwnie! Zdecydować się na inne barwy, które jednak nie będą „gryzły się” z innymi odcieniami obecnymi we wnętrzu. Podpowiadamy – biel jest zawsze dobrym wyborem, wręcz idealnym odcieniem bazowym, a można połączyć ją w zasadzie z każdym kolorem! Bez obaw – choinki sztuczne ośnieżone to kapitalny wybór także do Twojego mieszkania!

Kupujesz choinkę i szukasz czegoś orygnialnego? Nie tylko ośnieżone drzewka są świetnym wyborem – na Dobre Wnetrza znajdziesz więcej interesujących propozycji! Sprawdź artykuł: https://dobrewnetrza.net/2020/10/05/sztuczna-choinka-w-nowoczesnym-wydaniu-czyli-przeglad-oryginalnych-drzewek-bozonarodzeniowych/!