Porady

Na jaką sztuczną choinkę możesz się zdecydować? Poznaj rodzaje drzewek!

Choinki sztuczne coraz częściej ozdabiają polskie domy. Takie drzewka, wykonane z materiałów syntetycznych (lub z dodatkiem naturalnego drewna), mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas na świątecznych przygotowaniach, ale także pieniądze, ponieważ są inwestycją, która dość szybko się zwraca. Są także dodatkami, które świetnie sprawdzają się, jeśli lubimy wygodne rozwiązania. Jeśli wybierzemy wysokiej jakości choinkę, możemy mieć pewność, że będzie ona rzut oka wręcz nie do odróżnienia od żywej. Wygląd sztucznego drzewka ma ogromne znaczenie. Dlatego dziś przybliżymy rodzaje choinek, aby wybór tej idealnej stał się jeszcze łatwiejszy!

Kilka faktów o sztucznych choinkach

Zanim przejdziemy do wyboru tej jedynej sztucznej choinki, która będzie ozdabiać nasze mieszkanie, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego typu drzewek. Przeglądając ofertę sklepów, z pewnością natkniemy się na takie pojęcie jak „tipsy”. Brzmi tajemniczo, a ma bardzo duży wpływ na to, jak nasza sztuczna choinka będzie się prezentować. Tipsy to po prostu odnogi gałązek. Czyli rachunek jest prosty – im więcej tipsów, tym gęstsze będzie drzewko. A gęsta sztuczna choinka prezentuje się po prostu lepiej, to prześwity odbierają jej uroku.

Dodatkowo jeśli chcemy, aby nasza sztuczna choinka wyglądała jeszcze bardziej naturalnie, warto wybrać tipsy w więcej niż jednym odcieniu zieleni. Stworzy to wrażenie głębi i poprawi wygląd drzewka.

Rodzaje choinek sztucznych

Podstawowe informacje o sztucznych choinkach są, więc możemy przejść do przedstawić najpopularniejsze rodzaje choinek. Każda z choinek ma w sobie to „coś” i to tylko od nas zależy, na którą się zdecydujemy. Oto one!

Choinka ośnieżona

Choinka z delikatnie ośnieżonymi gałązkami prezentuje się wyjątkowo. Wygląda jakby przed chwilą została przyniesiona z wycieczki do lasu w mroźną pogodę. To idealny wybór dla osób, które tęsknią za śniegiem – w obecnych czasach często brakuje go nawet w świątecznym czasie. A dzięki takiemu drzewku można mieć ten zimowy element w swoim domu. Taka sztuczna choinka wyróżnia się w zestawieniu z klasycznymi zielonymi drzewkami. Dzięki dodatkowi białego można zaaranżować ją na wiele ciekawych sposobów. W takiej wersji można także dostać cieszące się coraz większą popularnością choinki na pniu. Wiele osób decyduje się na takie drzewka, ponieważ wyglądają ciekawiej. Dodatkowo wysoki pień pozbawiony najbardziej rozłożystych gałązek sprawia, że w pomieszczeniu, w którym zostaje umieszczone drzewko jest znacznie więcej miejsca.

Wąska choinka 

Obok choinki o klasycznych rozmiarach możemy wyróżnić taką w wersji wąskiej. Ma ona sporo zalet – jedną z nich jest fakt, że zajmuje mniej miejsca, ale jednocześnie dostępna jest w wysokim wariancie, dzięki czemu wcale nie mamy aż tak dużo mniej miejsca na ozdoby. Dodatkowo takie drzewko prezentuje się niezwykle oryginalnie. Niektórzy preferują bujną choinkę, która zaskakuje swoimi rozmiarami i gęstością gałązek, inni wybiorą wąską, która także może prezentować się świetnie. Ta druga to doskonały zakup to mieszkań o niewielkim metrażu, w których zaoszczędzenie miejsca jest priorytetem.

Choinka sztuczna z ozdobami

Choinka, którą kupujemy w wersji ubranej w ozdoby, brzmi jak świąteczne marzenie? Mamy dobrą wiadomość – jest możliwe do spełnienia! Choinki sztuczne w takiej wersji cieszą się coraz większą popularnością. To idealny wybór dla osób, które nie lubią tracić czasu lub po prostu nie przepadają za ubieraniem świątecznego drzewka. Wystarczy wybrać ozdoby pasujące do wystroju mieszkania i cieszyć się choinką, która po wyjęciu z opakowania może ozdabiać wnętrze.

Choinki samorozkładające się – nowoczesne rodzaje choinek

Choinki samorozkładające to bardzo wygodne rozwiązanie. Po ustawieniu jej na stojaku gałązki same się poziomują, dzięki czemu mamy pewność, że nasze drzewko będzie prezentować się idealnie, a my nie będziemy musieli poświęcać czasu na odpowiednie układanie każdej gałązki w gorącej świątecznej atmosferze, kiedy nawet najmniejszy moment na znaczenie.