Meble

Welurowe obicie sofy lub narożnika – poznaj najpopularniejsze mity na ten temat!

Welurowe zestawy wypoczynkowe wyglądają zjawiskowo. Są niezwykle eleganckie i wprowadzają do wnętrza nutkę luksusu. Nic zatem dziwnego, że niejeden producent mebli tapicerowanych obija swoje sofy czy narożniki właśnie takim materiałem. Niestety większość klientów uważa, że tego typu tapicerka welurowa nie jest zbyt praktyczna. W sieci i nie tylko krąży bowiem wokół niej wiele mitów. Jakie są najpopularniejsze i dlaczego nie warto w nie wierzyć? Sprawdź!

Mit nr 1: obicie welurowe ciężko wyczyścić

Pierwszym i chyba najpopularniejszym mitem na temat tapicerki welurowej jest to, że gdy w grę wchodzi tapicerka welurowa czyszczenie jest utrudnione. Utarło się bowiem przekonanie, że taki materiał, ze względu na swoją strukturę, bardzo mocno się brudzi, a następnie nie sposób usunąć plam z jego powierzchni. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie jest to prawda. Welur oczywiście wymaga od nas nieco innej pielęgnacji niż np. skóra ekologiczna, jednak nie ma w tym nic trudnego. Wszelkie zabrudzenia usuniemy bowiem wodą z dodatkiem mydła czy specjalnego preparatu do pielęgnacji weluru. Po zakończeniu prania musimy jedynie skierować wszystkie “włoski” znajdujące się na jego powierzchni w jedną stronę. Gdy ,,pogłaszczemy” welur, tapicerka będzie idealnie gładka i estetyczna. Nie ma zatem czego się obawiać! O każdą sofę będziemy musieli dbać – trzeba tylko wiedzieć, co lubi dany materiał. 

Mit nr 2: tapicerka welurowa sprawia, że jest nam gorąco

Wiele osób uważa również, że relaksując się czy śpiąc na meblach na których jest obicie welurowe, będziemy odczuwać sporą ilość ciepła. Przyjęło się bowiem, że taki materiał nie przepuszcza powietrza i sprawia, że nasze ciało zaczyna się pocić. Po raz kolejny jest to jednak nieprawda. Oczywiście każdy z nas może mieć nieco inne odczucia, jednak z pewnością tkanina ta nie będzie zwiększała intensywności naszego pocenia. Jeśli zatem odrzucamy welur głównie z tego powodu, warto przekonać się na własnej skórze, że jest to niezwykle praktyczna tkanina, której warto zaufać. Najlepiej oczywiście przed zakupem odwiedzić kogoś, kto ma welurowy zestaw wypoczynkowy. Wtedy będziemy mogli przetestować go pod każdym kątem i sprawdzić, czy tapicerka welurowa po prostu jest dla nas.

Mit nr 3: tapicerka welurowa nie sprawdzi się przy małych dzieciach

Większość osób uważa również, że welurowa sofa czy narożnik to niezbyt dobre wyjście przy dzieciach. Chodzi oczywiście po raz kolejny o względy związane z pielęgnacją jakiej wymaga obicie welurowe. Dodatkowo niektórzy sugerują, że między widocznymi na powierzchni tkaniny włoskami mogą osadzać się drobnoustroje, kurz czy inne zanieczyszczenia powodujące alergie. Uprzedzamy jednak, że wcale tak nie jest. Jeśli mamy na meblach welur, tapicerka musi oczywiście np. raz dziennie zostać odkurzona, jednak powinniśmy tak działać z każdym materiałem obiciowym. Tylko właściwa pielęgnacja sprawi, że nasze meble tapicerowane będą czyste, bezpieczne i wolne od zabrudzeń. Nie wmawiajmy sobie zatem, że wyłącznie o welur musimy odpowiednio dbać. 

Przekonaliśmy Cię, że meble tapicerowane welurowe to jednak dobra opcja? Jeżeli chcesz takie kupić, postaw na polskie firmy!