Meble

Polski producent mebli tapicerowanych – dlaczego warto wybierać rodzime marki?

O patriotycznym kupowaniu słyszy się od lat – hasło  ,,kupuj polskie produkty” przewija się przy każdej dyskusji na temat gospodarki. Paradoksalnie jednak mało osób wie, dlaczego tak naprawdę warto wybierać rodzime firmy. Powodów jest dużo więcej niż nakręcanie rynku! Przedstawimy nieco mniej znane, zachęcając, by to właśnie polski producent mebli tapicerowanych wykonał Twój wymarzony zestaw wypoczynkowy! 

Meble tapicerowane – producent z Polski to ekologiczny producent

Amatorzy ekologii oraz profesorowie akademiccy specjalizujący się w temacie ochrony środowiska od lat biją na alarm – toniemy w śmieciach! Polscy producenci muszą zwracać uwagę na kwestię marnowania materiałów i ograniczać ją do minimum. Powód jest prosty – oszczędność. Rodzime marki nie stawiają w swojej działalności na tanią siłę roboczą z Azji – producent sofy zatrudnił do jej produkcji Polaków. Pracownicy polscy zarabiają więcej, a więc całe prowadzenie firmy i realizacja zamówień więcej kosztuje. Jeśli chodzi o wszystkie meble tapicerowane, producent musi więc oszczędzać dzięki redukowaniu odpadów i wykorzystywaniu wszystkich materiałów do maksimum. Efektem jest oczywiście mniej odpadów – Matka Natura z pewnością jest z tego powodu zadowolona. Bardzo często nawet nie jesteśmy w stanie zauważyć, że meble tapicerowane są wykonane z każdego skrawka materiału. Zwykle z małych fragmentów tkanin wykonuje się poduszki dekoracyjne.

Polski producent mebli tapicerowanych – narożniki wykonane w sposób etyczny

Kolejna zaleta – polskie meble tapicerowane produkowane przez rodzimych pracowników wpisują się w złote zasady fair trade. Co to oznacza? Nasz producent sof rozkładanych nie wykorzystuje w fabrykach nieetycznych sposobów produkcji. Praca dzieci to wciąż straszny problem światowej gospodarki, podobnie jak wyzysk pracowników, praca ponad siły, w szkodliwych dla zdrowia warunkach. Firma mająca swoje fabryki w Polsce musi spełniać normy prawne na poziomie krajowym i europejskim. Nie ma miejsca na traktowanie pracownika w sposób niehumanitarny, żerowanie na biedzie i wszystko to z czym próbują obecnie walczyć organizacje zajmujące się prawami człowieka. Jeśli więc chcemy kupić wypoczynek i mieć pewność, że powstał w sposób etyczny, powinniśmy wybrać jeden z wielu znajdujących się w katalogu polskiego producenta mebli tapicerowanych, czyli Puszmana.

Polskie meble tapicerowane – zdrowe meble tapicerowane!

Czy meble mogą być zdrowe lub nie? Oczywiście! Podobnie wracamy do kwestii lokalizacji fabryk i kosztów produkcji. Meble wyprodukowane z użyciem słabej jakości materiałów zakupionych po kosztach w krajach azjatyckich mogą być bardzo szkodliwe. Producent narożników oszczędzający na jakości może (zapewne nieświadomie) obijać je tapicerką barwioną farbami zawierającymi szkodliwe chemikalia. Kwestia wytrzymałości takiego obicia jest drugorzędna jeśli weźmiemy pod uwagę, że regularny kontakt z meblem po prostu będzie źle wpływał na naszą skórę czy płuca. Efekty mogą być widoczne po latach i z pewnością nie powiążemy problemów zdrowotnych ze stojącym w salonie narożnikiem!

Polski producent mebli tapicerowanych – łatwość weryfikacji

Zamawiając meble tapicerowane, producent powinien nie mieć dla nas tajemnic. Jeżeli firma zlokalizowana jest w Polsce bez problemu możemy zweryfikować legalność jej działalności, poznać nazwiska członków zarządu czy lokalizację siedziby. To niemożliwe gdy wybierzemy producenta zza granicy, szczególnie z dalekiego kraju. 

Bariera językowa, odległość, brak możliwości ,,znalezienia” osób stojących za przedsiębiorstwem to bardzo ważne kwestie szczególnie jeśli mowa o składaniu reklamacji. Producent sof rozkładanych czy narożników powinien dysponować profesjonalnym zespołem do spraw obsługi klientów, najlepiej takim mówiącym po polsku a nie grecku czy malezyjsku! Samo odesłanie wadliwego mebla za granicę może przyprawić o zawrót głowy nie tylko pod względem komplikacji, ale i kosztów!