Porady

Małe mieszkanie – jak urządzić by wydawało się większe? Niezbędne wyposażenie

Wielu z nas nie może pochwalić się dużym, przestronnym wnętrzem do swojej pełnej dyspozycji. Nie oznacza to jednak, że urządzanie małego mieszkania jest problemem! Wielkość jest tak naprawdę bez znaczenia jeśli wiemy jak obchodzić się z przestrzenią. Małe mieszkanie – jak urządzić żeby przestrzeń nie była klaustrofobiczna? Dowiedz się jak urządzić kawalerkę by wydawała się większa – to prostsze niż się wydaje. Jak mogą w tym pomóc lustrzane meble i pufa?

Biel i meble z luster – rozciąganie przestrzeni

Nie jest tajemnicą, że nic tak optycznie nie powiększa przestrzeni jak jasne ściany i meble. Małe mieszkanie – jak urządzić w kwestii kolorów? Najbardziej radykalnym rozwiązaniem będzie po prostu śnieżna biel. Miłośnicy stylu skandynawskiego będą zachwyceni taką propozycją! Białe ściany i białe meble sprawią, że kawalerka będzie wydawała się wręcz pusta. Śnieżną biel skutecznie przełamią intensywne dodatki – w małym mieszkaniu nie ma miejsca na wiele rzeczy, w tym na nudę!

Meble z luster – na przykład komoda – to właśnie intensywne dodatki. Takie wyposażenie ułatwi urządzanie małego mieszkania. Ich design odbijający światło optycznie powiększa pomieszczenie, rozświetla je i wprowadza nieco elegancji. Właściciele małych mieszkań kochają lustrzane meble. By w pełni ich zrozumieć wystarczy rzucić okiem na zdjęcia z inspiracjami, których pełno w Sieci.

Generalnie do optycznego powiększenia mieszkania warto wykorzystać moc luster. Odbijające się światło może bardzo wiele zdziałać. Nie tylko lustrzane meble, ale i inne dodatki oraz zwierciadła na ścianach rozciągną ,,na pstryk” nawet najmniejszą jaskinię. Jak urządzić kawalerkę? Baw się optyką!

Małe mieszkanie – jak urządzić kawalerkę? Rozsądny dobór zestawu wypoczynkowego

Toaletka lustrzana czy komoda ,,załatwiają’ kwestię dekoracyjności. Czas na w pełni funkcjonalne propozycje. 

Sofa z funkcją spania to must have gdy pytamy jak urządzić małe mieszkanie w bloku. W nocy wygodnie się na niej wyśpimy, a w dzień pozwoli ona zaoszczędzić wiele jakże cennej przestrzeni. Zrezygnowanie z łóżka na rzecz rozkładanej sofy to jedna z najlepszych decyzji jakie można podjąć kupując wyposażenie małego mieszkania. 

Drugą taką decyzją jest wybranie pufów zamiast foteli. O ile bez zgrabnych krzeseł się nie obędzie, tak mając sofę i pufy definitywnie nie potrzeba nam ,,fotela do relaksu”. Goście będą mieli gdzie usiąść, a otwierana pufa pomieści na przykład bieliznę – dzięki temu zaoszczędzimy przestrzeń w jednej z szafek. Małe mieszkanie – jak urządzić w kwestii praktycznej/ Pufy do małego mieszkania to właśnie bardzo funkcjonalne rozwiązanie! Na masywne fotele przyjdzie czas po przeprowadzce!

Urządzanie małego mieszkania – jakie szafki?

Kawalerka nie rozpieszcza ludzi mających wiele rzeczy, niezależnie czy chodzi o bibeloty czy o ubrania. Ustaliliśmy już, że urządzanie małego mieszkania powinno obejmować jasne meble,, ale co poza tym? Postawienie na podwieszane szafki to bardzo rozsądna decyzja. Na ścianach naprawdę można pomieścić większość swojego dobytku. Zasada – im wyżej położona półka, tym rzadziej używane przedmioty. W razie problemów z dosięgnięciem czegoś zawsze można stanąć na pufie, ale po co utrudniać sobie codzienne życie? 

Jak urządzić kawalerkę? Mając odpowiednie fundusze dobrym pomysłem jest wybranie szafy na wymiar. Sprawdzi się nie tylko gdy mamy kawalerkę ze skosami – szafa zaprojektowania idealnie ,,pod nas” pozwoli kapitalnie zorganizować nie tylko podstawową garderobę. Konieczna będzie szafa z drzwiami przesuwnymi – żadnego obijania tradycyjnymi drzwiami o rozłożoną obok suszarkę na pranie!

Małe mieszkanie – jak urządzić? Jest jedna podstawowa zasada. Zanim ,,wrzucimy’ coś do wnętrza trzeba się zastanowić, czy to nam naprawdę potrzebne! Jeśli będziemy gromadzić bibeloty i mało funkcjonalne meble nie pomoże nam nawet gigantyczny metraż!

Jednym z funkcjonalnych rozwiązań do kawalerki mogą być krzesła składane – nie zajmują przestrzeni gdy nie są używane! Dowiedz sie więcej o ich zaletach z naszego osobnego artykułu: https://meble-sosnowe.pl/drewniane-krzesla-skladane-kiedy-warto-postawic-na-takie-rozwiazanie/.