Porady

Ręczniki – w jakich wersjach możemy je kupić?

Ręczniki są podstawowym akcesorium, które potrzebujemy zarówno w kuchni, jak i w łazience. Możemy je spotkać w różnorodnych kombinacjach, przez co wybór odpowiedniego może być utrudniony. Przedstawiamy popularne i nieszablonowe ręczniki. Jakie wybrać na rozmaite okoliczności? Sprawdź!

Komplet ręczników na każdą okazję 

Zestawy ręczników to bardzo częsty pomysł na prezent. Są dostępne w wielu wariantach – dla męża i żony, młodej pary, rodziców czy dziadków. Zwykle są zapakowane w eleganckie pudełko, którego nie musimy dodatkowo opakowywać. Wystarczy dodać kokardkę lub wstążkę i prezent jest gotowy. Możemy kupić również komplety świąteczne, które pozwolą przyozdobić dom. Spotkamy zarówno ręczniki na Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, jak mikołajki, które znajdziemy na https://www.karo.waw.pl/category/reczniki-kapielowe.

Ręczniki – jakie wybrać do kąpieli na co dzień?

Najbardziej tradycyjna opcja, którą każdy posiada w swoim domu. W tym przypadku często ważniejszy od samego wyglądu i estetyki, jest komfort użytku. Z racji tego, że są to ręczniki używane bardzo często, powinny być one wysokiej jakości. Warto sięgać po materiały tj. 100% bawełna klasyczna, bawełna egipska czy bawełna z domieszką włókien bambusowych. Są to materiały, które w odróżnieniu od tych syntetycznych, dobrze wchłaniają wodę i szybko schną. Na co dzień najlepiej sprawdzą te o gramaturze 400 – 500 g/m2. Ręczniki będą optymalnie grube, lecz nadal szybko wyschną. Co z ich kolorem? Warto dobrać je w odcieniach pasujących do wnętrza. Dzięki temu będą stanowić zgraną kompozycję. 

Ręczniki – jakie wybrać na plażę i basen?

Przy tych ręcznikach możemy lekko zaszaleć ze wzorem. Nie są to modele, które na co dzień będziemy wieszać w naszych łazienkach, dlatego możemy dobrać bardziej kolorowy i bogaty we wzory motyw. Często spotykane są typowo wakacyjne wzory, ale znajdziemy również wersję tropikalną, z motywami bajkowymi czy z innymi popularnymi printami. W tym przypadku każdy znajdzie coś dla siebie tutaj – https://www.karo.waw.pl/category/reczniki-plazowe!

Ręczniki kuchenne

Ręczniki do kuchni zdecydowanie różnią się od tych łazienkowych. Są one dużo cieńsze, ponieważ zwykle wycieramy tylko nimi ręce. Głównie zawierają delikatne printy związane z kuchnią czy jedzeniem, albo tradycyjną znaną wszystkim kratkę. 

Ręczniki ze wzbogaconą funkcjonalnością

W tym przypadku możemy wyróżnić kilka fasonów. Zacznijmy od najprostszej sprawy, czyli zawieszki. Nie jest ona dostępna przy wszystkich ręcznikach, a częste zawieszanie ręcznika na haczyku, szczególnie ostrym, może spowodować przetarcia i powstanie dziur. Z tego względu warto rozważyć tę opcję. Przechodząc do bardziej nowatorskich rozwiązań, na rynku znajdziemy ręczniki ze specjalnymi zapięciami. Dostępne są wersje z guzikiem, który umożliwia łatwe zawiązanie turbanu na włosach. Spotkać możemy również ręczniki z kapturem, które ochronią przed wyziębieniem świeżo umytą głowę. Możemy również kupić ręcznik ze specjalnymi zatrzaskami, które pozwolą na wygodne zapięcie ręcznika wzdłuż klatki piersiowej. 

Personalizowane ręczniki z haftem 

To opcja dla osób, które chcą nadać ręcznikom wyjątkowy charakter. Wiele sklepów oferuje zakup z haftem, jednak można też wyrobić go we własnym zakresie np. na ulubionym ręczniku od lat. W kwestii haftu ciężko cokolwiek doradzić, gdyż projekty powinny być dopasowane do indywidualnych preferencji. Możemy dodać ulubiony cytat, powiedzenie, które często nam towarzyszy czy imię bliskiej osoby. Tutaj nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Oczywiście hafciarnie oferują gotowe szablony, które można lekko edytować np. dodając imię, jednak warto chwilę się zastanowić i stworzyć projekt, który będzie się miło kojarzyć.