Meble

Jakie technologie są stosowane w meblach tapicerowanych?

Przemysł mebli rozwija się w zaskakującym tempie. Obecnie na rynku możemy spotkać meble tapicerowane z rozwiązaniami, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wygodne sposoby rozkładania, materiały plamoodporne czy grubość siedziska – te i inne funkcjonalności sof i narożników omówimy w tym artykule na podstawie marki Puszman Meble.  

Funkcjonalna sofa – co to oznacza?

Funkcjonalność sofy to pojęcie bardzo szerokie. Jednak elementami, o których nie moglibyśmy nie wspomnieć jest oparcie, siedzisko i podłokietniki. Kanapa, wokół której gromadzi się życie rodzinne, musi być odpowiednio dostosowana do ciężaru ciała, który każdego dnia na niej spoczywa. Z tego względu warto sięgać po wypełnienie o wysokiej gęstości – od 30 kg/m3. Takie rozwiązanie również będzie najbardziej korzystne dla osób, które wybierają sofę do spania. Wszystkie te 3 części powinny być również odpowiednio wyprofilowane, tak aby pasować do kształtu anatomicznego ciała. Warto również postawić na wypełnienie z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej, którą znajdziemy w meblach tapicerowanych Puszman (więcej na ich temat dowiesz się z artykułu https://meble-sosnowe.pl/styl-design-i-komfort-poznaj-meble-tapicerowane-polskiej-marki-puszman/), które znajdziesz na https://besimo.pl/category/produkty-sofy-narozniki

Materiał odporny na zniszczenia 

Niejednokrotnie poszukujemy domowych sposobów na to, jak wyczyścić sofę czy kanapę, tak aby nie uległa zniszczeniu i wyglądała jak nowa. A co jeśli już na samym początku postawimy na meble, które nam to ułatwią? Obecnie na rynku znajdziemy produkty tapicerowane, które zawierają tkaniny ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Idealnym przykładem jest technologia water repellent, która zapobiega wchłanianie się rozlanej cieczy do wewnątrz sofy. Krople napoju pozostają na powierzchni materiału, dzięki czemu w łatwy sposób możemy je usunąć. Takie tkaniny znajdziemy w meblach Puszman dostępnych na https://besimo.pl/category/produkty-sofy.  

Dla osób z różnorodnymi alergiami przydatne mogą okazać się tkaniny, które ograniczają rozwój drobnoustrojów, a tym samym są bezpieczne przy codziennym odpoczynku na kanapie. Technologia ta jest opracowana w taki sposób, by bakterie nie mogły przykleić się do tkaniny, co ogranicza, a nawet uniemożliwia, ich rozwój. 

Właściciele zwierząt domowych powinni również rozważyć zakup mebli tapicerowanych z tkaniną dostosowaną do ich pupili. Znajdziemy materiały, które nie tylko są odporne na wbijanie się sierści w ich powierzchnię, co zdecydowanie ułatwia czyszczenie mebli, ale również są odpowiednio dostosowane do ewentualnego kontaktu z ich pazurami. Takie produkty ograniczają występowanie zaciągnięć na tapicerce. 

Czy warto wybrać do salonu meble obite welurem tapicerskim? Rozważyliśmy to w osobnym artykule: https://meble-sosnowe.pl/welurowe-meble-i-dodatki-czy-warto/.

Sofa z funkcją spania – czyli mebel na dzień i noc

Posiadacze małych mieszkań dobrze wiedzą, jak trudne jest zaaranżowanie funkcjonalnej przestrzeni w takim miejscu. Rozwiązaniem niejednokrotnie okazuje się zastąpienie tradycyjnego łóżka kanapą bądź sofą z funkcją spania. Taki mebel w ciągu dnia zwiększy przestrzeń użytkową, a w nocy, po rozłożeniu, pozwoli na komfortowy sen. Co więcej, sofy są coraz bardziej pojemne. W ich środku znajdziemy szuflady, w których nie tylko możemy schować pościel czy kołdrę (sprawdź artykuł, w którym podpowiadamy jak wietrzyć kołdrę – https://meble-sosnowe.pl/czy-powinno-sie-wietrzyc-koldre/, ale również znajdziemy miejsce na przechowanie innych przedmiotów, dla których nie znajdziemy miejsca w szafach i na regałach. 

Sofy mogą być rozkładane na wiele sposobów. Ciągle rozwijające się mechanizmy pozwalają na ich wygodne rozłożenie, które ograniczy suwanie po podłodze, a także nie sprawi wiele trudności. Jedną ze stosowanych technologii jest automat DL, w którym podnosimy siedzisko do góry jednocześnie wysuwając je do przodu, a w jego miejsce wkładamy oparcie. Alternatywną metodą jest stelaż belgijski, gdzie siedzisko ściągamy całkowicie i wyciągamy złożony w półce stelaż z materacem. Ponadto możemy wyróżnić inne sposoby rozkładania tj. delfin, wózek, automat wersalkowy czy puma, czyli stelaż, który wysuwa się automatycznie.