Porady

Czym są stoły drewniane loftowe i do jakich wnętrz pasują?

Stoły drewniane stanowią nieodłączną część życia każdego człowieka już od wielu lat. Chyba nikt nie wyobraża sobie domu, w którym nie można wspólnie zasiąść do jednego stołu. Z racji tego, że są z nami od wieków, a styl ruszył do przodu, także i one zaczęły się zmieniać. Teraz wielu ludzi szuka czegoś nowego, modnego, co będzie charakterystyczne w ich wnętrzu. Szczególnie jeśli szukamy mebli do nowoczesnego mieszkania, w którym standardowy stół może gryźć się ze stylem naszego pomieszczenia. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą stoły drewniane loftowe.

Stoły drewniane loftowe – czym się charakteryzują

Stoły drewniane loftowe są także znane pod nazwą industrialne. Są idealne do nowoczesnych oraz minimalistycznych powierzchni. Możemy łatwo je dostrzec, ponieważ są to stoły drewniane z metalowymi nogami. Dzięki właśnie takiemu wyglądowi stół staje się nowoczesny oraz przykuwa uwagę każdego gościa, który odwiedzi nas w mieszkaniu. Co więcej, kolejną charakterystyczną cechą jest to, że są to stoły drewniane z czarnymi nogami. To właśnie za sprawą tego koloru łatwo je rozpoznać w sklepie meblowym. 

Stoły drewniane industrialne – jak są zbudowane

Stoły drewniane industrialne mają metalową podstawę, która jest pomalowana najczęściej na czarny kolor. Co więcej, blaty w tych stołach najczęściej wykonane są z drewna bukowego. Jak zapewne wiele osób wie, ten gatunek wykazuje dużą wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jego unikalne słoje, które są niepowtarzalne, stanowią idealny dodatek do całości stołu. Wspomniane wcześniej słoje zapewnią dodatkową oryginalność do jakże już nowoczesnego wyglądu naszego stołu. Stoły drewniane loftowe, a dokładnie ich blaty są szczotkowane. Dzięki temu drewno nabiera odpowiedniej faktury. Co więcej, ten właśnie proces podkreśla naturalne piękno drewna, a także sprawia, że robi się ono przyjemne w dotyku.

Podstawy w różnych kształtach 

Kiedy myślimy, że stoły drewniane z metalowymi nogami, najczęściej w kolorze czarnym i piękny blat, to wszystko, co ten nowoczesny styl na do zaoferowania to jesteśmy w błędzie. Dodatkowym, a zarazem ciekawym bonusem jest to, że możemy dobrać do naszego stołu podstawę o różnych kształtach. To właśnie ona może sprawić, że produkt będzie jeszcze bardziej nowoczesny i oryginalny. Jeśli ktoś ma dość zwykłych stołów z prostymi nogami na każdym rogu, to rozwiązanie na pewno mu się spodoba. Oczywiście możemy wybrać postawę klasyczną, ale także bardziej nowoczesną. Znajdziemy także podstawę, która charakteryzuje się różnymi elementami zdobień. Zakupu takiego stołu na pewno nie będziemy żałować. 

Soły drewniane loftowe - jak wygladają
Stół drewniany loftowy z metalowymi nogami w kolorze czarnym – nowoczesna podstawa Źródło: https://www.tcmeble.pl/produkty/stoly/stol-a3/

Stoły drewniane loftowe – idealna alternatywa

Tak jak było to już wspomniane wcześniej, stoły drewniane loftowe to idealna alternatywa, dla osób, które są znudzone prostymi projektami. To także idealne rozwiązanie dla osób, które mają nowoczesne mieszkania. Stoły drewniane industrialne są dostępne w bogatej gamie wzorów oraz kolorów. Co więcej, są one stabilne oraz odporne na uszkodzenia. Dzięki tym wszystkim cechom, na pewno każdy, kto poszukuje stołu znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie pasujące do stylu oraz koloru jego mieszkania. 

Stoły drewniane loftowe – rozkładane i nierozkładane 

Stoły drewniane loftowe występują na rynku najczęściej w formie nierozkładanych. Jest to spowodowane tym, że ich konstrukcja nie pozwala na ich rozkładanie. Dokładniej mówiąc, podstawa jest przymocowana bezpośrednio do blatu, co uniemożliwia zwiększenie jego powierzchni. Na szczęście i na ten problem znalazł się sposób. Aby zadowolić klienta, który koniecznie chce mieć stół w takim stylu, który jest rozkładany, producenci dodali wkładki lub dostawki. 

Jeśli chodzi o dostawki, to są one wykonane z litego drewna. Aby połączyć je z blatem stołu, należy użyć śrub, które na pewno będą dołączone do wybranego przez nas modelu. Mimo że zamontowanie dodatkowych elementów może zająć trochę czasu, na pewno nie będzie to dużym problemem dla każdego, kto marzy o nowoczesnym rozkładanym stole. 

Jeśli natomiast chodzi o wkładki, znajdują się one pod blatem. Sam blat jest rozsuwany za pomocą prowadnic, które są przymocowane do stołu. 

Z tych dwóch wariantów łatwiejszym do złożenia będzie oczywiście stół z prowadnicami. Dzięki nim w łatwy sposób można zwiększyć długość swojego stołu, kiedy np. organizujemy przyjęcie i zapraszamy do naszego mieszkania wielu gości. Należy wspomnieć o tym, że stoły drewniane loftowe rozkładane mogą osiągnąć długość nawet do 380 cm.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dbać o stół drewniany, aby służył Ci przez długi czas, kliknij tutaj: https://meble-sosnowe.pl/drewniany-stol-jak-dbac-by-sluzyl-przez-lata/